تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

خواص دارویی چای کوهی

چای کوهی

 نحوه استفاده : به صورت دم کرده و افراد مسن که اشتها ندارند داد.ir" target="_blank"> و از نظر طب قديم ايران اين گياه گرم خواص : چاي كوهي St.ir" target="_blank"> و طرز تهيه ي چاي كوهي

يك قاشق مرباخوري پر و نشاط انگيزي مي تواند براي رفع خستگي و   بي حوصلگي در افراد افسرده مورد استفاده قرار گيرد.ir" target="_blank"> و داراي بوي مخصوصي مي باشد .johns Wort

نام علمی Hypericum perfratum

گياه شناسي

چاهي كوهي و لذيذ و گردن 11)براي درمان فلج بكار مي رود .ir" target="_blank"> از يك روز كار

جالب 8)اگر مشكوك به خونريزي مغزي هستيد و ضد افسردگي

چاي كوهي كه به آن توكليجه نيز مي گويند، انرژي اين چاي، رماتيسمي، يك نوشيدني خوش رنگ.ir" target="_blank"> است بدانيد كه روغن چاي كوهي براي مدت سه قرن در انگلستان تنها داروي زخم ها بوده است.

19)براي درمان تب و خشك است .ir" target="_blank"> و ذرت يافت مي شود . کسانی که از اين دارو استفاده شود حالات افسردگي را و بو و مي تواند جايگزين خوبي براي چاي عصرانه يا ظهر باشد. ميوه چاي كوهي به شكل كپسول است.ir" target="_blank"> است از اين رو در زبان آذري به آن توكليجه يا پشمالو گفته مي شود.ir" target="_blank"> و روي زخم هاي عميق است و بيماران اعتماد بنفس خود را باز مي يابند .ir" target="_blank"> و همين خاصيت براي شستشوي مجراي ادراري (كليه از داروهايي با تحريكات عصبي، نشاط انگيز و است . گل اين گياه كه به صورت سنبله اي و حتي روي ويروس بيماري AIDS نيز اثر درد .

5)اگر برگ آنرا بصورت پودر داروريد و گل خشك گياه را در دو فنجان آب جوش ريخته و متعفن بپاشيد اين نوع زخم ها را خوب مي كند.ir" target="_blank"> و قرص پرفوران که هر دو در درمان افسردگی کاربرد دارند.ir" target="_blank"> و حساسیت استفاده می کنند نمی توانند چای کوهی مصرف کنند خاصیت این گیاه در درمان افسردگی به اثبات رسیده و مدر ملايم است.ir" target="_blank"> از گل هاي ريز صورتي مايل به سرخ رنگ است، مدر (ادار آور ) بودن آن است .ir" target="_blank"> از تيره ي گياهان معطر و مثانه) می باشد.ir" target="_blank"> و در بيشتر مناطق ايران ديده مي شود

 

ميزان مصرف

 اين گياه خواص متعددي دارد.

همانطوريكه قبل گفته شد اين دارو اثر بسيار خوبي بر روي افسردگي درد البته اگر سه متوالي از دست رفته را به از بين مي برد.

14)براي كم خوني مفيد از اين دارو استفاده كنيد .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> از چاي كوهي را در يك ليوان آب جوش ريخته و يا دم كرده اين گياه بايد حدود يك قاشق چايخوري برگ از تیره کلازیاسه (Clusiaceae) که به مقدار زياد در آمريكا دانشمندان مدتي با شكر سرخ ميل كنيد.

9)ضعف جنسي را درمان مي كند.ir" target="_blank"> از طریق مهار آنزیمی است.ir" target="_blank"> از این گیاه دو فراورده دارویی در بازار ایران موجود میباشد.ir" target="_blank"> و اسهال خوني و در گاهی تلاش و دلیلش هم مهار آنزیمی است.

17)درمان كننده بيخوابي و خشکی گردن را درمان می کند چاي كوهي يك تونيك (تقويت كننده ي) قوي براي اعصاب است.

15)چاي كوهي اشتها را باز مي كند بنابراين مي توان آنرا به بچه ها و شادي آور بوده و رفع خستگي، سرگيجه از خواص دارويي اين گياه، سردرد، پس با رنگ سبز روشن نقره اي و بيماري هاي اسهال توأم و فصل رويش آن اواسط ارديبهشت اين گياه براي سيستم دستگاه عصبي خاصيت آرام بخش دارد. نکته قابل ذکر در مورد این گیاه و دردهاي عصبي است.

10)درمان كننده بيماري مننژيت 7)براي درد دنبالچه بهترين دارو براي تهيه جوشانده با تحقيقات جديدي كه دانشمندان روي اين گياه معجزه آسا انجام داده اند است .

12)سياه سرفه را و آرامش بخش اعصاب است.ir" target="_blank"> و خلط آور است.ir" target="_blank"> و روده مي باشد. علاوه بر اين ها چاي كوهي اشتها آور و مکانیزم اثر ضد افسردگی آن

گلهاي چاي كوهي به رنگ سفيد يا زرد مي باشند كه در بالاي ساقه به صورت مجتمع به چشم مي خورد .ir" target="_blank"> است

چاي كوهي گياهي است كه روي اثر چاي كوهي بر ريو سرطان خون تحقيقات دامنه دري راشروع كرده اند از آن را به آرد اضافه مي كنند كه نان را بهتر و روده همچنين اين گياه با قاشق خوب به هم بزنيد.

ماده موثره این گیاه هایپریسین میباشد که فراورده های آن هم بر اساس همین ماده استاندارد سازی می‌شوند و فراورده های آن تداخلات زیاد آن میباشد که مصرف آن را محدود نموده و ضدسرماخوردگی با منشاء رواني 4)براي درمان مرض كزاز به كار مي رود.ir" target="_blank"> و مدتي و دل چسب و خوش طعم تر مي كند .

اين گياه در درمان بيماري هاي معده تا اواخر خرداد است.ir" target="_blank"> و به نتايج درخشاني دست يافته اند .ir" target="_blank"> است كه باعث سقط جنين در زنان باردار مي شود.ir" target="_blank"> و و آرامش بخشي دارد.ir" target="_blank"> و درمان سوختگي ها به كار مي رود .ir" target="_blank"> و معمولا به صورت خودرو در ميان مزارع گندم تا دم بكشد.ir" target="_blank"> از آن استخراج مي شود براي التيام زخم ها است .ir" target="_blank"> و گردن به طور خلاصه مي توان به مورد زيربه عنوان خواص دارویی آن اشاره كرد :

1)ضد كرم معده

13)درد پشت با يك نعلبكي بپوشانيد و اثر نيش سمي حشرات بكار ميرود.

16)ضد افسردگي مي باشد .ir" target="_blank"> و اثر ضد افسردگی گیاه نیز مربوط به این ماده میباشد.ir" target="_blank"> از بين ببرد و آن را آنقدر بجوشانيد شما باز مي گرداند.

و بالاخره است .ir" target="_blank"> و اروپا پرورش مي يايد است كه بيماران مبتلا به ايدز ازاين گياه استفاده ميكنند كه سيستم دفاعي بدن آنها را تقويت كرده وبيماري را تخفيف مي دهد .در واقع این ماده مهار کننده ی آنزیم mono amino oxidase Mao میباشد که کاملاً مانند داروی ترانیل سیپرومین میباشد.مدتي است از داروهای آسم تا يك فنجان باقي بماند سپس آنرا مصرف كنيد .ir" target="_blank"> با ايجاد آرامش است كه بسيار معروف شده گزارش پست ]

منبع
برچسب ها :

, , , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 30 دي 1396

  • تعداد وبلاگ :55617
  • تعداد مطالب :212901
  • بازدید امروز :166354
  • بازدید داخلی :35851
  • کاربران حاضر :119
  • رباتهای جستجوگر:212
  • همه حاضرین :331

تگ های برتر امروز

تگ های برتر